Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնի (ՈԱԱԿ) նախաձեռնությամբ հունվարի 20-ին տեղի ունեցավ հանդիպում այն քոլեջների ներկայացուցիչների հետ, որոնք ընթացիկ տարում պետական ֆինանսավորմամբ ինստիտուցիոնալ հավատարմագրում են անցնելու։
Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնի (ՈԱԱԿ) համակարգմամբ մեկնարկել է «Որակի ներքին ապահովման կարողությունների զարգացում ՀՀ բուհերում» քառամսյա ծրագիրը։ Այն իրականացվում է UNESCO-ի ֆինանսավորմամբ։
Հունվարի 15-ին տեղի ունեցավ «Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոն» հիմնադրամի (ՈԱԱԿ) Հավատարմագրման հանձնաժողովի նիստ։ Օրակարգային հարցերից մեկն ԱԻՆ Ճգնաժամային կառավարման պետական ակադեմիայի ինստիտուցիոնալ հավատարմագրումն էր։
Հունվարի 15-ին տեղի ունեցավ «Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոն» հիմնադրամի (ՈԱԱԿ) Հավատարմագրման հանձնաժողովի նիստ։ Օրակարգային հարցերից մեկը Վանաձորի Հովհ․ Թումանյանի անվան պետական համալսարանի (ՎՊՀ) ինստիտուցիոնալ հավատարմագրումն էր։
Հունվարի 15-ին տեղի ունեցավ «Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոն» հիմնադրամի (ՈԱԱԿ) Հավատարմագրման հանձնաժողովի նիստ։ Օրակարգային հարցերից մեկը Ավանդական բժշկության համալսարանի ինստիտուցիոնալ հավատարմագրումն էր։