Սեպտեմբերի 18-21-ը ՈԱԱԿ փորձագիտական խումբն ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման գործընթացի շրջանակներում այց է իրականացնում Գեղարքունիքի տարածաշրջանային պետական քոլեջ:
Սեպտեմբերի 18-21-ը ՈԱԱԿ փորձագիտական խումբն ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման նպատակով փորձագիտական այց է իրականացնում Աբովյանի բազմագործառութային պետական քոլեջում
Սույն թվականի սեպտեմբերի 13-ին, Ինստիտուցիոնալ և ծրագրային փորձաքննության բաժնի ղեկավար Վարդուհի Գյուլազյանը Բոլոնյան գործընթացի որակի ապահովման գործընկերային աջակցության խմբի շրջանակում մասնակցել է Համատեղ կրթական ծրագրերի իրականացման և դրա որակի ապահովման փորձի փոխանակման հանդիպմանը, որի շրջանակում մասնակից երկրները կիսվել են համատեղ կրթական ծրագրերի իրականացման և գնահատման իրենց փորձերով
Սեպտեմբերի 10-13-ը ՈԱԱԿ փորձագիտական խումբն ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման նպատակով արտաքին գնահատում է իրականացնում Վարդենիսի բժշկա-հումանիտար քոլեջում: