Հուլիսի 16-ին ՈԱԱԿ-ի և Գերմանական որակի ապահովման գործակալության (AQAS)-ի միջև կնքվեց փոխըմբռման և համագործակցության հուշագիր։
ՈԱԱԿ ուսանող-փորձագետ, Հավատարմագրման հանձնաժողովի ուսանող-անդամ Արթուր Դավթյանը երկրորդ անգամ ընդգրկվել է Եվրոպական ուսանողական միության որակի ապահովման խմբում։
Հուլիսի 4-ին տեղի ունեցած նիստում ՈԱԱԿ հավատարմագրման հանձնաժողովի որոշմամբ Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանին շնորհվեց ինստիտուցիոնալ հավատարմագրում 4 տարի ժամկետով:
Հուլիսի 4-ին տեղի ունեցած նիստում ՈԱԱԿ հավատարմագրման հանձնաժողովի որոշմամբ «Իմ քայլը» հիմնադրամին (կրթական գործունեության մասով) շնորհվեց ինստիտուցիոնալ հավատարմագրում 4 տարի ժամկետով:
Հունիսի 25-28-ը ՈԱԱԿ փորձագիտական խումբն ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման գործընթացի շրջանակներում արտաքին գնահատում է իրականացնում Հայաստանի Հանրապետության Ներքին գործերի նախարարության կրթահամալիրում։