Կրթության որակի ապահովման աջակիցների ցանցին անդամակցության գործընթացը շարունակվում է: Երևանյան և մարզային մի շարք պետական և ոչ պետական մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչներ արդեն իսկ դարձել են Որակի ապահովման շահակիցների ցանցի անդամ:
ՏԵՄՊՈՒՍ-ի ESPAQ ծրագրի շրջանակներում մարտի 23-ին Էդինբուրգում տեղի ունեցավ «Արժևորելով ուսանողության դերը կրթության որակի բարելավման գործընթացում» թեմայով համաժողովը: Միջոցառման կազմակերպիչն էր «Շոտլանդիայի ուսանողների համագործակցություն որակի ապահովման ոլորտում» գործակալությունը (SPARQS):
Այսօր տեղի ունեցավ «Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոն» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստ, որի ընթացքում քննարկվեց ՈԱԱԿ 2016 թվականի գործունեության հաշվետվությունը և Հավատարմագրման հանձնաժողովի նոր կազմը:
Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնում մեկնարկել է հերթական երկփուլ դասընթացը միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների աշխատակիցների համար:
Հայաստանում տրանսազգային կրթություն մատուցող բարձրագույն ուսումնական հաստատությունները փորձնական արտաքին գնահատում են անցնում ՏԵՄՊՈՒՍ-ի TNE-QA ծրագրի շրջանակներում: Նպատակն է փորձարկել տրանսազգային կրթության որակի ապահովման չափանիշները: