Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնը (ՈԱԱԿ) սեպտեմբերի 29-ին մասնակցել է «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաները կրթությունում» խորագրով աշխատաժողովին: Այն կազմակերպվել էր Համակարգչային գիտությանը և տեղեկատվական տեխնոլոգիաներին նվիրված 10-րդ միջազգային գիտաժողովի շրջանակներում:
«Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոն» հիմնադրամը (ՈԱԱԿ) շարունակում է Բարձրագույն կրթության որակի ապահովման եվրոպական ասոցիացիայի (ENQA) անդամակցության դիմելու նախապատրաստական աշխատանքները:
Ի շահ ուսանողի կրթության որակի շարունակական բարելավման նկատառումով Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնը (ՈԱԱԿ) կարևորում է ուսանողների մասնակցությունը բուհերում որակի ապահովման և հավատարմագրման գործընթացներին: Այդ իսկ նպատակով բուհերում հավատարմագրման գործընթացն իրակնացնող փորձագիտական խմբերի 5 անդամներից մեկն ուսանող է:
«Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոն» հիմնադրամի փորձագիտական հանձնախմբերն ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման շրջանակներում ուսումնասիրություն են կատարում Երևանի Հյուսիսային և Հայբուսակ համալսարաններում: Այս երկու բուհերը բողոքարկել են ՈԱԱԿ հավատարմագրման հանձնաժողովի որոշումները:
ՏԵՄՊՈՒՍ-ի GOVERN ծրագրի շրջանակներում սեպտեմբերի 7-12-ը տեղի ունեցավ միջանկյալ մշտադիտարկում հայաստանյան 11 բուհերում: