Մայիսի 30-ին և 31–ին ՈԱԱԿ տնօրեն Ռուբեն Թոփչյանը և Ինստիտուցիոնալ և ծրագրային փորձաքննության բաժնի մասնագետ Անահիտ Տերտերյանը մասնակցել են Մոնտենեգրոյի Որակի ապահովման համակարգի գործընկերային գնահատմանը, որը կազմակերպվել էր ETF-ի (Եվրոպական կրթական հիմնադրամ) կողմից։
Եվրոպական կրթական հիմնադրամի (ETF) կողմից կազմակերպվել է առցանց վերապատրաստում «Որակի ապահովման համակարգը ՄԿՈՒ հաստատություններում» թեմայով
Մայիսի 17-18-ին Բելգիայի Լյուվեն քաղաքում տեղի է ունեցել Բոլոնյան գործընթացի որակի ապահովման գործընկերային աջակցության խմբի երկրորդ փուլի աշխատանքների առաջին հանդիպումը, որին որպես ՀՀ ներկայացուցիչ մասնակցել է ՈԱԱԿ Ինստիտուցիոնալ և ծրագրային փորձաքննության բաժնի ղեկավար Վարդուհի Գյուլազյանը։
ՈԱԱԿ–ի կողմից ամեն տարի պարբերաբար իրականացվում են շահակիցների՝ որակի ապահովման հմտությունների զարգացման աշխատաժողովներ, համաժողովներ, քննարկումներ և վերապատրաստումներ՝ հավատարիմ մնալով իր գործունեության նպատակին՝ աջակցել ՄՈՒՀ–երին՝ ստեղծելու ՀՀ օրենսդրությանը համահունչ որակի մշակույթ։
ՅՈՒՆԵՍԿՕ–ի բարձրագույն կրթության վերաբերյալ իրականացված համաշխարհային 3–րդ աշխատաժողովի նպատակն է վերասահմանել և վերաձևակերպել բարձրագույն կրթության փորձը և գաղափարները՝ հանուն մարդկության և մոլորակի կայուն զարգացման