Մարտի 7-ին ՈԱԱԿ-ի նախաձեռնությամբ առցանց շարունակվեց Եվրոպական կրթական հիմնադրամի (ETF) կողմից մշակված ՄԿՈՒ համակարգի հայտորոշման գործիքի փորձարկումը։ Գործընթացի նպատակն է գնահատել ՄԿՈՒ համակարգի ներկա վիճակը, բացահայտել լավագույն փորձերը և ի հայտ բերել բարելավման տիրույթները։
Ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման նպատակով առաջիկայում տեղի կունենան փորձագիտական այցեր Մեհրաբյանի անվան բժշկական քոլեջ և Հյուսիսային համալսարանի քոլեջ։ Մարտի 6-ին ՈԱԱԿ-ում տեղի ունեցավ հանդիպում ՈԱԱԿ տնօրենի, Ինստիտուցիոնալ և ծրագրային փորձաքննության բաժնի ղեկավարի, 2 քոլեջների փորձագիտական խմբերի և համակարգողների մասնակցությամբ:
Փետրվարի 28-ին ՈԱԱԿ-ում մեկնարկեց «Ուսանողության ձայն» նախագծի ուսանող-փորձագետների պատրաստման հերթական դասընթացը, որին մասնակցում են 26 ուսանողներ հայաստանյան բարձրագույն և միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատություններից։
Մարտի մեկին տեղի ունեցավ Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնի (ՈԱԱԿ) Հավատարմագրման հանձնաժողովի նիստ։