Որքանո՞վ է բուհում ստացած կրթությունը համապատասխանում աշխատաշուկայի պահանջներին, արդյո՞ք բուհում մատուցվող կրթությունն ապահովում է ուսանողի մասնագիտական կայացումը, ի՞նչ է ակնկալում գործատուն ուսումնական հաստատություններից և ինչպիսի՞ն պետք է լինի բուհի և գործատուի համագործակցությունը. այս հարցերն էին այսօր քննարկում ուսանողները, երիտասարդ դասախոսները և բուհերի կարիերայի կենտրոնների ներկայացուցիչները:
Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնում այսօր հանդիպում տեղի ունեցավ ինստիտուցիոնալ հավատարմագրում ունեցող բուհերի որակի ապահովման պատասխանատուների հետ։ Նպատակն էր վեր հանել մասնագիտական ուսումնական հաստատություններում ուսուցման որակի բարելավմանն ուղղված գործընթացները։
Ապրիլի 16-17-ին տեղի կունենա որակի ապահովման շահակիցների 4-րդ ֆորումը, որը կկրի «Կրթություն և մասնագետ․ մասնագիտական կրթությունն այսօր և վաղը» խորագիրը։
Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնում (ՈԱԱԿ) մեկնարկել է փորձագետների հերթական խմբի վերապատրաստումը։
Հյուսիսային համալսարանը վերահավատարմագրվեց 4 տարի ժամկետով։ Այսօր տեղի ունեցած նիստի ժամանակ նման որոշում կայացրեց ՈԱԱԿ Հավատարմագրման հանձնաժողովը։