Հավատարմագրման գործընթացի շրջանակներում մեկնարկել է փորձագիտական խմբի այցը Եվրասիա միջազգային համալսարան: Մայիսի 11-14-ին փորձագիտական խումբը հանդիպումներ կունենա համալսարանի ռեկտորի, պրոռեկտորների, դեկանների, ամբիոնների վարիչների, պրոֆեսորադասախոսական կազմի, ուսանողների, շրջանավարտների և պոտենցիալ գործատուների հետ, կիրականացնի ռեսուրսների դիտարկում:
Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի և ուսանողության ներկայությամբ «Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգայն կենտրոն» հիմնադրամի տնօրեն Ռուբեն Թոփչյանը և ՈԱԱԿ հավատարմագրման հանձնաժողովի քարտուղար Անահիտ Ութմազյանը ԵԼՊՀ ռեկտորին պաշտոնապես հանձնեցին բուհի ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման վկայականը:
ՌԴ Հավատարմագրման ազգային գործակալությունը պաշտոնական նամակ է հղել «Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոն» հիմնադրամի տնօրեն Ռուբեն Թոփչյանին`շնորհակալություն հայտնելով «Մասնագիտական կրթության որակի ապահովումը. տեղական ու միջազգային փորձը» համաժողովին ՈԱԱԿ-ի ներկայացուցչի մասնակցության համար:
Տեղի ունեցավ «Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոն» հիմնադրամի (ՈԱԱԿ) նորակազմ հոգաբարձուների խորհրդի անդրանիկ նիստը:
Նիստի սկզբին խորհուրդը քվեարկությամբ նախագահ ընտրեց Կենտրոնական բանկի իրավաբանական վարչության պետ Վարուժան Ավետիքյանին, իսկ քարտուղար` ՀՀ Կառավարության աշխատակազմի սոցիալական վարչության պետի տեղակալ Սեդրակ Սիմոնյանին:
Մայիսի 4-8-ը Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնը (ՈԱԱԿ) վերապատրաստում է իրականացնում 12 պետական տարածաշրջանային քոլեջների որակի ապահովմամբ զբաղվող աշխատակիցների համար: