Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնը, կարևորելով մասնագիտական կրթական ծրագերի որակի շարունական բարելավումը, բուհերին ծրագրային գնահատմանն ու առաջիկա հավատարմագրմանը պատրաստելը, այսօր ծրագրային մշտադիտարկում է իրականացրել ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղում:
Մարտի 25-31-ը UNESCO-ի «Որակի ներքին ապահովման կարողությունների զարգացում ՀՀ բուհերում» ծրագրի շրջանակներում արտաքին գնահատման առցանց այցեր տեղի ունեցան մասնակից 4 բուհերում.
Մարտի 30-ից ապրիլի 1-ը կայացավ Էրազմուս+ ՀԳ2 «Աջակցություն անգլերենով դասավանդելու նորարարական մեթոդաբանությանը, մոտեցումներին և գործիքակազմի կիրառմանը՝ կրթության արդյունավետությունը, կայունությունը և միջազգայնացումը բարելավելու նպատակով» (SMARTI) ծրագրի մեկնարկային հեռահար հիբրիդային հանդիպումը։
ՈԱԱԿ «Ուսանողության ձայն» նախագիծն իրականացնում է ուսանող փորձագետների վերապատրաստման դասընթաց:
Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնը (ՈԱԱԿ) մարտի 31-ին որակի ներքին ապահովման համակարգի մշտադիտարկում իրականացրեց հավատարմագրման նախապատրաստվող Դիլիջանի պետական բժշկական քոլեջում: