Սեպտեմբերի 13-15-ը Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնում (ՈԱԱԿ) ՏԵՄՊՈՒՍ-ի ESPAQ ծրագրի շրջանակներում դասընթաց է իրականացվում ուսանողների համար:
Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնում այսօր տեղի ունեցավ հանդիպում ինստիտուցիոնալ հավատարմագրում ստացած բուհերի պրոռեկտորների և որակի ապահովման կենտրոնների ղեկավարների հետ: Քննարկման թեման կլաստերային փորձաքննության հիմնական սկզբունքներն ու չափորոշիչներն էին: Ընդհանուր մոտեցումների հիման վրա առաջիկայում կստեղծվեն ոլորտը կարգավորող իրավական փաստաթղթեր:
Միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների`սպասվող հավատարմագրման գործընթացը և առկա խնդիրները քննարկվեցին այսօր «Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոն» հիմնադրամում քոլեջների տնօրենների և ՈԱԱԿ ներկայացուցիչների հանդիպման ժամանակ:
Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնի տնօրեն Ռուբեն Թոփչյանն այսօր ընդունեց Ասիական զարգացման բանկի «Մանկավարժական կրթության բարեփոխումներ» ծրագրի շրջանակներում Հայաստանում գտնվող դոկտոր Ալիսոն Փրայս Ռոմին:
ՈԱԱԿ-ը փորձագետներ է պատրաստում միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների հավատարմագրման համար: Հուլիսի 13-14-ին 12 պետական տարածաշրջանային քոլեջների աշխատակիցները ՈԱԱԿ-ում վերապատրաստում անցան: Վերապատրաստված մասնագետները կընդգրկվեն փորձագետների բազայում և կմասնակցեն քոլեջների` առաջիկայում նախատեսվող փորձնական հավատարմագրմանը: