Մեկնարկել է տարածաշրջանային պետական քոլեջների փորձնական փոխգնահատման գործընթացը: Մայիսի 19-ին երկու փորձագետներից կազմված փորձագիտական խումբը և ՈԱԱԿ ինստիտուցիոնալ և ծրագրային հավատարմագրման բաժնի աշխատակիցներ Լիլիթ Պիպոյանը և Վարդուհի Գյուլազյանն այցելեցին Գեղարքունիքի տարածաշրջանային պետական քոլեջ:
Ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման գործընթացի շրջանակներում մեկնարկել է փորձագիտական խմբի այցը ԱԻՆ ճգնաժամային կառավարման պետական ակադեմիա: Մայիսի 15-18-ը Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնի (ՈԱԱԿ) փորձագիտական խումբն արտաքին գնահատում կիրականացնի ԱԻՆ ճգնաժամային կառավարման պետական ակադեմիայում:
Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնի (ՈԱԱԿ) փորձագիտական խումբը Երևանի գեղարվեստի պետական ակադեմիայի ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման գործընթացի շրջանակներում նախապատրաստվում է փորձագիտական այցին ուսումնական հաստատություն:
ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը ստացավ ինստիտուցիոնալ հավատարմագրում 4 տարի ժամկետով: Նման որոշում այսօր տեղի ունեցած նիստում կայացրեց Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնի (ՈԱԱԿ) հավատարմագրման հանձնաժողովը:
Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնը, նախապատրաստվելով առաջիկայում սպասվող ծրագրային հավատարմագրումներին, գործարկել է փորձագետների նորացված էլեկտրոնային բազան՝ փոփոխված ձևաչափով: