Դեկտեմբերի 16-ին տեղի ունեցավ «Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոն» հիմնադրամի (ՈԱԱԿ) հոգաբարձուների խորհրդի տարեվերջյան նիստը օրակարգային 2 հարցով՝ պայմանով ինստիտուցիոնալ հավատարմագրում ստացած բուհերի ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման սակագների և 2025թ․ ՈԱԱԿ բյուջեի հաստատում։
Դեկտեմբերի 10-12-ը ՈԱԱԿ փորձագիտական խումբն ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման նպատակով արտաքին գնահատում է իրականացնում Երևանի պետական տեխնոլոգիական քոլեջում:
Դեկտեմբերի 20-ին, ժամը 15:00-ին, ՈԱԱԿ նախաձեռնությամբ տեղի կունենա ՄԿԾ բարելավման հաջողված փորձի ներկայացմանը նվիրված հերթական առցանց հանդիպումը։ Պարբերաբար կազմակերպվող թեմատիկ հանդիպումների նպատակն է բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների միջև երկխոսություն ձևավորել ՄԿԾ-ների բարելավման գործընթացում ունեցած հաջողված փորձերի ներկայացման և տարածման միջոցով:
Նոյեմբերի 27-29-ը Գերմանիայի որակի ապահովման գործակալությունը (AQAS) և Քյոլնի տեխնոլոգիական համալսարանը հյուրընկալեցին ENQA առաջնորդության զարգացման ծրագրի 2024թ․ երրորդ և վերջին դասընթաց-աշխատաժողովը՝ մեկ հարկի տակ միավորելով Եվրոպական կրթական տարածքի որակի ապահովման առաջատար մասնագետներին։
Դեկտեմբերի 8-11-ը ՈԱԱԿ փորձագիտական խումբն ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման նպատակով արտաքին գնահատում է իրականացնում Գյումրու պետական տեխնիկական քոլեջում։