Հունիսի 26-29-ն ընկած ժամանակահատվածում ՈԱԱԿ փորձագիտական խումբն այց կիրականացնի Աճեմյանի անվան տարածաշրջանային պետական քոլեջ։
21 հունիս․ Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնը մասնագիտական կրթական ծրագրերի առցանց մշտադիտարկում իրականացրեց Գորիսի պետական համալսարանում։ Համալսարանն անցել է 2 ինստիտուցիոնալ հավատարմագրում, վերջինը՝ 2021 թվականին։
Հունիսի 1-2-ը Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանայում կայացավ Բոլոնյան գործընթացի որակի ապահովման գործընկերային աջակցության խմբի տարեկան համաժողովը, որին որպես ՀՀ ներկայացուցիչ մասնակցեց ՈԱԱԿ Ինստիտուցիոնալ և ծրագրային փորձաքննության բաժնի ղեկավար Վարդուհի Գյուլազյանը։
Հունիսի 13-16-ն ընկած ժամանակահատվածում ՈԱԱԿ փորձագիտական խումբն այց կիրականացնի «Եվրասիա» միջազգային համալսարան։
Երևանի Փ. Թերլեմեզյանի անվան գեղարվեստի պետական և Աճեմյանի անվան տարածաշրջանային թիվ 2 պետական քոլեջները գտնվում են ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման նախնական գնահատման փուլում։ Փորձագիտական խմբերի հետ հանդիպումների ընթացքում քննարկվում են ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման ՈԱԱԿ մոտեցումները և ՄԿՈւ հաստատությունների առանձնահատկությունները։