Հունիսի 28–ին Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնի (ՈԱԱԿ) մասնագետները որակի ապահովման համակարգի մշտադիտարկման նպատակով Ստեփանավանի պրոֆեսոր Ա․ Քալանթարի անվան պետական գյուղատնտեսական քոլեջում էին։
Erasmus+ Jean Monnet ծրագրի շրջանակներում Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնը Ռուսական ռեգիստրի հետ համատեղ իրականացրել է Ն․Փ․ Օգարյովի անվան ազգային հետազոտական պետական համալսարանի «Կառավարում» կրթական ծրագրի հավատարմագրում։ Գործընթացում ներգրավվել են ՈԱԱԿ փորձագետները։
«Էրեբունի» բժշկական ակադեմիան հավատարմագրվում է առաջին անգամ
ՈԱԱԿ-ում ավարտվեց «Որակի ապահովման համակարգի ներդրում: Ինստիտուցիոնալ ինքնավերլուծության իրականացում» թեմայով վերապատրաստումը ՄԿՈւ հաստատությունների ներկայացուցիչների համար
Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնը (ՈԱԱԿ), կարևորելով շահակիցների հետ հաղորդակցությունը, շարունակում է մշտադիտարկման այցեր իրականացնել ինչպես հավատարմագրված, այնպես էլ դեռևս հավատարմագրում չանցած ուսումնական հաստատություններ