Մարտի 25-28-ը Ջենովայի համալսարանում (UNIGE) կայացել է Էրազմուս+ KPI4HE ծրագրի աշխատաժողովը՝ «Հաստատության հետազոտական և պլանավորման ծառայությունների գործարկում՝ կենտրոնանալով բարձրագույն կրթության կառավարման տեղեկատվական համակարգի վրա» խորագրով։
Աշխատաժողովի նպատակն էր քննարկել և մշակել ինստիտուցիոնալ հետազոտությունների և ռազմավարական պլանավորման (IRSP) մեթոդաբանություններ ու գործիքներ, ինչպես նաև բարձրագույն կրթության կառավարման տեղեկատվական համակարգի (HEMIS) գործնական կիրառումը։
ՈԱԱԿ-ից միջոցառմանը մասնակցել են տնօրեն Ռուբեն Թոփչյանը, Ինստիտուցիոնալ և ծրագրային փորձաքննության բաժնի ղեկավար Վարդուհի Գյուլազյանը և իրավաբան Օֆելյա Պետրոսյանը։
ՈԱԱԿ տնօրեն Ռուբեն Թոփչյանը հանդես է եկել «Հավատարմագրումն ու ԳԱՑ ազգային շրջանակը. ընթացիկ մարտահրավերներն ու հեռանկարները» թեմայով զեկույցով։ Նա անդրադարձել է հավատարմագրման և որակի ապահովման (ՈԱ) մոտեցումների փոփոխություններին՝ ընդգծելով որակականից դեպի փաստահենք մոտեցման անցման անհրաժեշտությունը։ Մասնավորապես, նա անդրադարձել է հետևյալ թեմաներին․